Żmijowiec zwyczajny 50g
Producent: NANGA

  Cena : 11.99  Opis

  Żmijowiec zwyczajny (Echium vulgare) doskonale pogłębia odpoczynek. Wycisza rozbiegany umysł i rozluźnia mięśnie. Łagodzi kaszel. Napar ze żmijowca warto wypić przed snem, a także wypróbować w pielęgnacji skóry, na przykład jako tonik do cery trądzikowej lub w postaci okładu na rany i stłuczenia.

  Nazwa żmijowca pochodzi stąd, że dawniej stosowano go przeciwko ukąszeniom węży, zwłaszcza żmii. Ponadto jego wystające z kwiatów długie pręciki kojarzą się ze żmijowym językiem. Kwitnący żmijowiec widoczny jest z daleka ze względu na swoje efektowne, niebieskie kwiaty zebrane w gęste kwiatostany na szczytach łodyg.

  Medycyna ludowa wykorzystywała ziele żmijowca nie tylko w przypadku ukąszeń, lecz także w padaczce oraz jako środek przeciwbólowy. Zaobserwowano także, że mocne wywary z tego ziela mają właściwości psychoaktywne. Warto pamiętać, że żmijowiec zawiera alkaloidy pirolizydynowe, które przy częstym stosowaniu doustnym mogą uszkadzać wątrobę.

  DZIAŁANIE

  Właściwości prozdrowotne

  Żmijowiec działa uspokajająco na ciało i umysł. Koi układ nerwowy i wycisza, a dzięki właściwościom rozkurczowym, pomaga też rozluźnić mięśnie. Pomaga w zasypianiu.

  Niektórzy twierdzą, że podnosi nastrój.

  Łagodzi kaszel poprzez hamowanie odruchu kaszlowego

  Pozytywnie wpływa na skórę: zmiękcza ją i poprawia elastyczność, a także sprzyja gojeniu się ran dzięki zawartości alantoiny. Pomaga zredukować trądzik

  Składniki

  Ziele żmijowca zwyczajnego 100%. Surowiec najwyższej jakości!

  ŻMIJOWIEC ZWYCZAJNY DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA

  Żmijowiec herbata (ziele cięte):

  Napar

  1 łyżkę ziela zalać szklanką wrzącej wody, parzyć pod przykryciem 20 minut. Przed zaparzeniem ziele warto skropić spirytusem. Wypijać szklankę naparu na wieczór dla relaksu lub po pół szklanki 2-4 razy dziennie w ciągu dnia w przypadku kaszlu. Mocniejszy napar nada się do przemywania skóry i okładów.

  ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

  Stosowanie dużych ilości żmijowca jest niekorzystne dla wątroby i może wywołać nadmierną senność.

  PRZECIWWSKAZANIA

  Nadwrażliwość na roślinę, ciąża, karmienie piersią.

  Producent:

  NANGA