Żeń-szeń koreański biały korzeń 25g
Producent: NANGA

  Cena : 33.90  Żeń szeń biały to ten sam gatunek, co żeń-szeń czerwony, czyli Panax ginseng. Różnica polega na tym, że korzeń żeń szenia czerwonego po zebraniu i pokrojeniu poddaje się działaniu gorącej pary wodnej, dzięki czemu zyskuje on swój charakterystyczny, czerwony kolor. Do tego nie pozbawia się go skórki. Żeń szeń biały natomiast obiera się ze skórki i suszy na słońcu zaraz po zbiorach. Sposób obróbki żeń szenia w istotny sposób wpływa na jego skład chemiczny i działanie.

  DZIAŁANIE

  Właściwości prozdrowotne

  Oba rodzaje żeń-szenia działają adaptogennie i przeciwzapalnie, wzmacniają organizm, redukują zmęczenie, poprawiają krążenie krwi i podnoszą odporność.

  SKŁAD

  Żeń szeń biały (Panax ginseng) 100%. Surowiec najwyższej jakości!


  SPOSÓB UŻYCIA

  Odwar (korzeń cięty)

  1-2 łyżeczki korzenia zalać szklanką wrzącej wody, gotować na wolnym ogniu 10-15 minut. Pić rano i w południe po pół szklanki lub po jednej szklance.

  Napar (korzeń mielony)

  Pół łyżeczki mielonego korzenia zalać niewielką ilością gorącej wody. Po ostudzeniu wypić razem z osadem. Stosować 1-2 razy dziennie, najlepiej w pierwszej połowie dnia.

  Nalewka

  Cięty korzeń zalać alkoholem 40-60% w proporcji 1:5. Odstawić na 4 tygodnie, co jakiś czas wstrząsnąć. Na koniec przecedzić. Stosować po jednej łyżeczce (5 ml) 1-2 razy dziennie.

  Nie stosować wieczorem – żeń-szeń może utrudnić zasypianie.

  Po dwóch miesiącach stosowania żeń-szenia zaleca się zrobić przerwę na 1-2 miesiące, potem można wznowić stosowanie.


  SYNERGIA

  Miłorząb japoński i guarana wzmacniają pozytywne oddziaływanie żeń-szenia na funkcje kognitywne.

  PRZECIWWSKAZANIA

  Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na roślinę. Nie podawać dzieciom.


  CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY

  Żeń-szeń (Panax ginseng) należy do rodziny araliowatych. Występuje naturalnie w Chinach, Korei i Japonii, a także na dalekim wschodzie Rosji. Wykształca charakterystyczny korzeń, często przypominający człowieka. Nad ziemią tworzy trójpalczaste liście i kwiatostany zebrane w baldachy złożone.