Srebro koloidalne niejonowe 50ppm 250ml MyVita
Producent: MyVita

  Cena : 55.00  OPIS
  MyVita Srebro koloidalne niejonowe 50 ppm 250 ml płaska nanocząsteczka

  Skuteczność działania antybakteryjnego i przeciwgrzybiczego potwierdzona w badaniach Instytutu Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego

  • 100% naturalny produkt
  • wytwarzany metodą fizyczną (srebro niejonowe)
  • unikalna bezkonkurencyjna płaska nanocząsteczka
  • transparentne – nie zmienia koloru pod wpływem światła i promieniowania UV
  • skuteczne już przy stężeniu 6,25 ppm
  • ultra cienka cząsteczka o grubości kilku atomów
  • wielkość cząsteczki 2-5 nanometrów

  Srebro koloidalne MyVita® to nanocząsteczki srebra zawieszone w wodzie oczyszczonej. Srebro posiada właściwości antybakteryjne oraz powstrzymuje działanie grzybów, dlatego w XIX i na początku XX wieku było powszechnie spożywane w celu leczenia chorób wywołanych patogenami chorobotwórczymi. Stosowano je również do opatrywania ran, na owrzodzenia, odleżyny i oparzenia oraz do zachowania trwałości wody pitnej. Powszechnie srebro koloidalne nazywane jest naturalnym antybiotykiem i jest wykorzystywane między innymi w medycynie i dermatologii

  Przy stężeniu 50 ppm możliwe jest wykorzystanie pełnego potencjału antybakteryjnego i grzybobójczego potwierdzonego badaniami naukowymi.

  Nanocząsteczki srebra są około 10 razy mniejsze od wirusów i 200 razy mniejsze od bakterii, dzięki czemu mogą efektywnie neutralizować ich szkodliwe działanie. Zastosowanie małych cząsteczek srebra, w odróżnieniu od dużych, pozwala zwiększyć maksymalnie powierzchnię styku, co  w połączeniu z płaską strukturą maksymalizuje skuteczność działania.

  Srebro niejonowe oznacza produkt wytwarzany tzw. metodą fizyczną, która pozwala na powstanie koloidów niezawierających typowych dla produktu jonowego zanieczyszczeń chemicznych.

  Srebro niejonowe Myvita® jest transparentne. Nie ulega procesowi utleniania pod wpływem światła i promieniowania UV. Nie ulegają zjawisku koagulacji – formowaniu się nanokoloidów w większe struktury. Srebro Myvita® posiada ultra małe cząsteczki, które nie pochłaniają światła widzialnego.

  Bezkonkurencyjna płaska nanostruktura z regularnym rozmieszczeniem atomów srebra zapewnia możliwie największą optymalną powierzchnię czynną oraz łatwość przylegania do skóry (w porównaniu do sferycznej cząsteczki).

  Srebro koloidalne MyVita® zostało poddane badaniom na skuteczność działania przeciwko rozwojowi bakterii i grzybów przez Instytut Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Badania wykazały wysoką skuteczność w zwalczaniu bakterii i grzybów. Miały one na celu określenie minimalnego stężenia poziomu srebra koloidalnego Myvita®, przy którym produkt wykazuje skuteczność antybakteryjną w stosunku do wybranych bakterii i grzybów. Poziom całkowitej eliminacji bakterii E.coli, występuje przy 6 ppm, a przy 12 ppm srebro zabija jedną z najgroźniejszych dla człowieka, bakterię gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus). W produkcie zastosowaliśmy wyższe stężenie - aż 50 ppm w celu eliminacji również grzybów, które wykazują większą odporność od bakterii. Tak dobrana moc produktu gwarantuje skuteczność w każdych warunkach stosowania.

  Koloidy MyVita® charakteryzują się powtarzalnością struktury i wielkości cząsteczek, co gwarantuje wysoką jakość każdego wytworzonego opakowania.

  Produkt ze względu na wytwarzanie metodą fizyczną nie zawiera zanieczyszczeń chemicznych. Koloidy niejonowe ze względu na swoją charakterystykę i wielkość cząsteczek nie odkładają się w organizmie, a ich nadmiar jest wydalany. Są neutralne i nie wchodzą w reakcje chemiczne z innymi substancjami. Posiadają naturalne właściwości srebra.

  ZASTOSOWANIE
  Preparat do stosowania na skórę. Działa oczyszczająco i przeciwzapalnie, tonizuje oraz regeneruje naskórek.

  Srebro koloidalne ze względu na swoje cenne właściwości znajduje szerokie zastosowanie:
  • w kosmetyce jako naturalny antybakteryjny tonik oczyszczający do każdego rodzaju skóry
  • wspomaga przy leczeniu trądziku
  • regeneruje naskórek w przypadku siniaków, ran, skaleczeń i zadrapań
  • pomaga zmniejszać podrażnienia (spowodowane np. goleniem)
  • eliminuje zapach potu
  • jako wsparcie przy leczeniu problemów skórnych (egzema, liszajec, łuszczyca)
  • do płukania jamy ustnej
  • doskonałe jak środek do dezynfekcji

  SPOSÓB UŻYCIA
  Płyn nanieść na oczyszczoną skórę bądź przetrzeć nasączonym wacikiem.

  Produkt nie ulega sedymentacji – przed użyciem nie trzeba wstrząsać płynu.

  SKŁADNIKI INCI
  Aqua, Colloidal Silver