Papierki lakmusowe 30 szt. BADANIE PH dr. Jacob's

  Cena : 14.90  Badanie stanu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu poprzez pomiary pH moczu
  Skala pomiarowa pH 5,6 - 8,0. Dokładność do 0,2 stopnia pH.
  Broszurka z 30. papierkami ze skalą pH, tabelami do nanoszenia wyników,
  przykładowymi interpretacjami oraz instrukcją.
  Dodatkowo próbki produktów FizjoBalans i Chi-Cafe Balans.
  Koszt jednego papierka (pomiaru) to tylko 50 gr
  Bez badań, możliwych do wykonania w laboratorium lub szpitalu, trudno jest określić stan równowagi kwasowo-zasadowej organizmu w warunkach domowych. Jednakże, badanie pH moczu pozwala go określić z dużym przybliżeniem. Pomiar jest prosty dzięki szczegółowej instrukcji załączonej do papierków.

  Precyzja pomiarów

  Nasze papierki badają pH z dokładnością ok. 0,2 stopnia pH. Dlatego nadają się on do szczegółowych pomiarów pH, w przeciwieństwie do większości innych papierków lakmusowych, które mają skalę co 1 stopień.

  Przykładowo - pH moczu waha się w okolicach 5,6 - 7,5. Używając naszych papierków można poznać różne, nawet drobne wahania pH w ciągu doby, gdyż papierki mogą kolejno wskazywać wartości: 5,6; 5,9; 6,2; 6,5; 6,8; 7,0; 7,2; 7,4. Papierki ze skalą kolorów co jeden stopień pH wykażą jedynie wartość 6 lub 7.

  Dzięki papierkom można określić zarówno stan zakwaszenia jak i alkalozę (zasadowicę). Pomiary powinno się prowadzić przynajmniej przez dwa tygodnie. Do papierków dołączona jest tabela, na którą można systematycznie nanosić wyniki pomiarów.