OZONOSEPT maść ozonowa z woskiem pszczelim 15ml

  Cena : 29.00  W składzie maści znajdziemy:

  Ozonki powstałe w wyniku ozonowania, to związki, które nie ulatniają się z maści. Dopiero w kontakcie ze skórą, ozonki uwalniają tlen singletowy (atomowy), który się wchłania i efektywnie zwalcza infekcje skóry, wykazując działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i inaktywujace wirusy. Właściwości ozonu wykorzystuje się w leczeniu schorzeń tkanek miękkich, zwłaszcza zakażonych ran, odleżyn, oparzeń, owrzodzeń, alergii, stanów zapalnych skóry, kości i niektórych narządów wewnętrznych oraz w stanach przewlekłego niedotlenienia tkanek. Ozonoterapia jest uznaną na świecie metodą leczniczą wspomagającą terapię podstawową - zwłaszcza tam, gdzie leczenie rutynowe nie przynosi efektów. Terapia ozonem jest dopuszczona prawnie i stosowana z powodzeniem w ponad 50 krajach, w tym także w Polsce. Stosowanie ozonu w medycynie ma ponad 150 letnią historię.

  Oliwę z oliwek, która pełni funkcję doskonałego nośnika ozonu, dodatkowo jest składnikiem odżywiającym, uelastyczniającym, wspomagającym regenerację i odbudowującym warstwę ochronną skóry.

  Wosk pszczeli z kolei jest naturalnym składnikiem często stosowanym w kosmetyce jako doskonały środek natłuszczający i zatrzymujący wodę w skórze. Kwas palmitynowy (będący składnikiem wosku, a występujący również w naskórku) wytwarza na skórze warstwę okluzyjną, która zapobiega parowaniu wody i przesuszaniu naskórka, sprawia, że skóra jest miękka, gładka, nawilżona i odżywiona. W składzie chemicznym wosku pszczelego znajduje się również witamina A, która nie tylko niszczy wolne rodniki, ale również pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu. Wosk wykorzystywany jest także w farmacji do tworzenia kremów i maści przeznaczonych do zwalczania chorób przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom antybiotycznym wosk pszczeli wspomaga gojenie się ran. Sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, jednak najbardziej ceniony jest w przypadku skóry delikatnej, przesuszonej i zrogowaciałej. Działa ochronnie, łagodzi podrażnienia, wzmacnia barierę lipidową.

  Maść może być pomocna w przypadku:

  skóry zaczerwienionej, nadmiernie zrogowaciałej i przesuszonej;

  masażu antycellulitowego i drenażu limfatycznego - poprawa mikrokrążenia, redukcja stanów zapalnych i zastoju płynów;

  trądziku i opryszczki - ograniczanie rozwoju mikroorganizmów odpowiedzialnych za powstawanie miejscowych zmian zapalnych na skórze;

  trudno gojących się ran, otarć;

  w pierwszej fazie odleżyn, gdzie widać zaczerwienienie i obrzęki, a także jako środek zapobiegający powstawaniu odleżyn;

  zespołu stopy cukrzycowej - pielęgnacja profilaktyczna;

  grzybicy skóry i paznokci - zapobiega powstawaniu zmian oraz wspomaga leczenie;

  wtórnych infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych w obrębie skóry.

  Sposób użycia:

  Niewielką ilość maści nanieś na oczyszczoną skórę bezpośrednio na kłopotliwe zmiany. W przypadku trądziku i opryszczki maść nakładaj punktowo.

  W profilaktyce odleżyn i stopy cukrzycowej zaleca się delikatnie wmasować preparat w nieuszkodzoną zmianą skórę.

  Stosuj 2 razy dziennie, aż do ustąpienia zmian.

  Po zastosowaniu przez kilka godzin utrzymuje się charakterystyczny zapach ozonu.

  Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku alergii na oliwę z oliwek i/lub wosk pszczeli.

  UWAGA! Intensywny zapach maści jest skutkiem nasycenia ozonem - nie zawiera sztucznych substancji zapachowych, konserwantów, ani barwników.

  Należy przechowywać w temperaturze pokojowej do 25’C. W warunkach wysokich temperatur, należy przechowywać w lodówce lub przed użyciem schłodzić. W efekcie nadmiernego ogrzania maść przechodzi w stan płynny, jednak po ponownym schłodzeniu przechodzi w stan stały nie tracąc przy tym swoich właściwości.

  Składniki INCI: Ozonated Olive Oil, Cera Alba

  Wyprodukowano w Polsce.

  Pojemność: 15ml