OPOPONAX Kadzidełko słodka żywica 25g
Producent: NANGA

  Cena : 9.99  Opoponax, opopanax, bisabol – to żywica nazywana słodką mirrą. Pochodzi z drzew Commiphora erethraea, C. holtziana oraz C. kataf, które są spokrewnione z drzewem mirrowym. Drzewa te rosną w północno-zachodniej Afryce, np. w Somalii, Sudanie, Etiopii, czy Kenii. Preferują klimat suchy i gorący.

  Opoponax wydziela aksamitny, słodko-drzewny, ciepły zapach. Oprócz wyraźnej, drzewnej nuty można wyczuć w nim suszone morele i koniak. Zapach ten wypełnia pomieszczenie zmysłowością i tajemniczością.

  Żywica opoponax obecna jest w kulturze mieszkańców północnej Afryki od niepamiętnych czasów. W starożytności eksportowano ją także do Rzymu i Grecji. Pełniła głównie rolę kadzidła, które rozpalano w świątyniach, aby oczyścić atmosferę z negatywnych mocy. Wierzono, że posiada właściwości ochronne. Jej zapach szczególnie upodobał sobie Salomon, starożytny król Izraela, który nazywał ją najszlachetniejszą z żywic.

  Dziś opoponax to wysoko ceniony składnik perfum. Wyjątkowo dobrze komponuje się z nutami orientalnymi, a przy tym jest bardzo trwałym nośnikiem zapachów.

  SKŁAD

  Opoponax 100%. Surowiec najwyższej jakości!

  ZASTOSOWANIE

  Produkt aromatyczny.

  SPOSÓB UŻYCIA

  Kryształek żywicy należy położyć na rozżarzonym węgielku

  Masa netto: 25g

  Kraj pochodzenia: Somalia
  Producent:Nanga