Olejek eteryczny Cytrynowy 7ml
Producent: AVICENNA

  Cena : 8.99  Stosowanie olejków eterycznych?

  Aplikacja rozcieńczonych olejków w skórę twarzy lub masaż całego ciała:

  do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych. Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry – wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne.

  Kąpiele olejkowe:

  na wannę wody dajemy 10 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45?C. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut.  Kąpiel taka pobudza krążenie krwi w naczyniach obwodowych, działa uspokajająco, zmniejsza bóle reumatyczne i mięśniowe, usuwa zmęczenie i bezsenność. Polecamy tutaj olejki: sosnowy, jodłowy, tatarakowy, eukaliptusowy.

  Podobnie jak olejek pomarańczowy, podczas ciepłych kąpieli u osób bardzo wrażliwych może powodować podrażnienia i poparzenia! Należy olejek dozować w niewielkich ilościach.

  Inhalacje:

  w tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną np. kominki na wodę, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 15 kroplami olejku.

  Parówki na twarz (w celu oczyszczenia porów):

  należy użyć szerokiego naczynia z wrząca wodą do której zapuszczamy 7-15 kropli olejku. Następnie nakrywamy się ręcznikiem i nachylamy nad naczyniem przez 10- 15 minut.

  Lotność: olejek lotny, nuta zapachowa górna.

  Kolor/konsystencja: lekko żółty/ rzadki.

  Komponuje się z: rumiankiem, eukaliptusem, pelargonią (geraniowy), fenkułem, kadzidlą, neroli, ylang-ylang.

  Pojemność: 7 ml