Indigofera tinctoria INDYGO 100g
Producent: NANGA

  Cena : 19.50  Indygo proszek – Indigofera tinctoria Proszek indygo jest pozyskiwany z suchych liści półkrzewu Indygowca barwierskiego (Indigofera tinctoria L.). Z liści Indygowca otrzymuje się naturalny barwnik indygo, który jest doskonały zarówno do barwienia materiałów, jak i włosów. Farbowanie włosów naturalnym proszkiem indygo nie niszczy ich struktury.

  ZASTOSOWANIE

  Proszek indygo przeznaczony jest do użytku zewnętrznego, jako 100% naturalny barwnik do włosów. W przeciwieństwie do syntetycznych farb, nie zawiera amoniaku oraz p-Fenylenodiaminy (PPD), które znane są z wysokiej toksyczności. Dzięki temu, po farbowaniu nie jest konieczne używanie odżywki, naturalny barwnik nie niszczy struktury włosów.

  Indygo zapewnia naturalny, czarny kolor. Skutecznie też pokrywa siwe włosy.

  Aby uzyskać efekt brązowych włosów, proszek indygo należy wymieszać z naturalną henną.

  SPOSÓB UŻYCIA

  Preparat do farbowania włosów – wodna zawiesina

  100 g proszku Indygo zalać 300 ml letniej wody w niemetalicznej misce, mieszamy i następnie od razu nakładamy na włosy na okres od 15 minut do 2 godzin, w zależności od oczekiwanej intensywności barwy. W dalszej kolejności należy dokładnie wypłukać wodą, a włosy umyć łagodnym szamponem w celu eliminacji resztek preparatu.

  Substancje czynne

  Ekstrakt wodny zawiera dwa główne składniki: indygo oraz jego izomer indirubin.

  Kraj pochodzenia: Indie

  Zastosowanie: Farba do włosów

  Ostrzeżenia: Do użytku zewnętrznego

  Producent:Nanga