Ilex guayusa liść 100g
Producent: NANGA

  Cena : 44.20  Guayusa  to napój wytwarzany z liści ostrokrzewu, spożywany w krajach Ameryki Południowej od przeszło dwóch tysięcy lat. Znany jest ze zdolności do zwiększania energii. Smak guayusa jest podobny do południowoamerykańskiego napoju yerba mate. W przeciwieństwie do yerba mate guayusa nie ma żadnych gorzkich nut.

  Działanie:

  wspierające utratę wagi /odchudzanie (dzięki zawartości kofeiny): obniżyła poziom trójglicerydów i lipidów poprzez zwiększenie procesów spalania tłuszczu;

  wspierające układ trawienny, zmniejsza stan zapalny w żołądku, który może powodować skurcze żołądka i wzdęcia. Chroni nerki.

  Wskazania: dla osób potrzebujących przez dłuższy czas zachować koncentrację i uczących się (np. studentów, kierowców, programistów), depresja, zaburzenia lękowe, stan zapalny żołądka, skurcze żołądka i wzdęcia; miażdżyca, wysokie ciśnienie krwi, oraz regeneracja i odchudzanie.

  Ciekawostka: Guayusa przypisuje się możliwość wywoływania świadomych snów.

  Składniki: Kofeina, l-teanina, guanidyna, teobromina, paraksantyna, teofilina,kwas galusowy, kwas chlorogenowy, pirodyksyna, triterpeny, cholina, cukry, witamina A, witaminy B1, B2, B3, B5, wapń, żelazo, magnez, selen, sód, potas oraz cynk.

  Susz może zawierać nawet 5% czystej kofeiny, co czyni go numerem jeden na świecie pod tym względem.

  Przeciwwskazania:  Nadwrażliwość na kofeinę. Nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz dzieciom.

  Guayusa jest bezpieczna i zdrowa dla dorosłych w umiarkowanych ilościach. Nadmiar kofeiny może powodować wysokie ciśnienie krwi, drgawki, rozstrój żołądka i niepokój.

  Sposób podania:

  1 łyżkę stołową lub 2 gramy należy zalać wodą o temperaturze 80 st.C i parzyć przez ok. 10 minut pod przykryciem. Można zalewać wodą kilkakrotnie.

  Zalanie guayusy wrzątkiem da mocniejszy w działaniu napar, jednak wiele składników odżywczych rozkłada się w tak wysokiej temperaturze.

  Nie wywołuje odczucia głodu, a pobudzeniu nie towarzyszy uczucie niepokoju.