Copal czarny kadzidełko 25g
Producent: NANGA

  Cena : 10.50  Copal to żywica pochodząca z różnych gatunków drzew występujących w Ameryce Południowej, Afryce, Indonezji, Australii, Nowej Zelandii i Polinezji, najczęściej z Protium opal i Hymenaea verrucosa. Zbierana jest z powierzchni ziemi lub wydobywana spod jej płytkich warstw, gdzie mogła spędzić od 10 tysięcy do aż 5 milionów lat. Jej cechą charakterystyczną jest konsystencja, która stanowi etap przejściowy pomiędzy miękką gumożywicą a twardym bursztynem.

  Istnieje wiele odmian kopali. Różnią się one między sobą pochodzeniem, barwą i zapachem. Oferowany przez nas copal ciemny pozyskiwany jest w Peru i pochodzi z drzew z rodzaju Bursera. Podczas topnienia wydziela nieskomplikowany, lekki i ciepły zapach, który nadaje pomieszczeniu przyjemną rześkość. Czuć w nim typowy aromat żywicy połączony z nutką wanilii.

  Podczas spalania na węgielku copal ten pachnie nieco bardziej ciężko, przywodząc na myśl wilgotną jaskinię. Zapach wciąż jest jednak bardzo świeży, ma w sobie także coś wzniosłego.

  Nie bez powodu żywica ta stosowana był dawniej podczas azteckich i majańskich ceremonii religijnych, szałasów potów i rytuałów ofiarnych. Wzniosłość jej zapachu ułatwia skupienie i nadaje atmosferze mistycyzmu. Wierzono, że dym copalu pomaga odpędzić negatywne moce i zaprasza dobre duchy.

  SKŁAD

  Copal ciemny 100%. Surowiec najwyższej jakości

  ZASTOSOWANIE

  Produkt aromatyczny.

  SPOSÓB UŻYCIA

  Kryształek żywicy należy położyć na rozżarzonym węgielku

  Masa netto: 25g

  Kraj pochodzenia: Malezja
  Producent:Nanga