Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

Miodokrzew Honeybush 100g

13.90 zł

  Miodokrzew (Cyclopia intermedia) jest krzewem pochodzącym z południa Afryki. Z jego igiełkowatych liści i żółtych kwiatów wytwarza się herbatę ziołową znaną rdzennym mieszkańcom tego kontynentu już od wieków. Obszar występowania tego krzewu ogranicza się zaledwie do małego skrawka na samym południu Afryki i jak do tej pory nikomu nie udało się założyć jego plantacji w innym rejonie świata. Botanicy jednak pracują nad tym i podobno wynaleźli już dwie metody jego uprawy.

  Nazwa miodokrzew, bądź honeybush, nawiązuje do miodowego zapachu, który wydzielają jego kwiaty. Jest również adekwatna do cech naparu – herbata z miodokrzewu wyróżnia się przyjemnym, miękkim, kwiatowym aromatem i słodkawym smakiem. Ponadto nie zawiera kofeiny i może być spożywana zarówno przez dorosłych jak i dzieci.

  DZIAŁANIE

  Właściwości prozdrowotne

      Do najważniejszych związków bioaktywnych zawartych w herbacie honeybush należą polifenole (aspalatyna, luteolina, ksantony), pinitol, fitoestrogeny (izoflawony, flawony, kumestany) i pewne ilości składników mineralnych.

  SKŁAD

  Herbata z miodokrzewu 100%. Surowiec najwyższej jakości.