Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

Rubia cordifolia cięta Manjistha 100g

17.20 zł

  Manjistha (Rubia cordifolia) to azjatycka roślina, której korzenie wykorzystywano w dawnych czasach do pozyskiwania czerwonego barwnika. Znalazła swoje miejsce również w tradycyjnej medycynie Tybetu, Bangladeszu, Chin oraz północnych Indii.

  Korzeń rubii zawdzięcza swoją barwę substancji nazywanej alizaryną. Uzyskany z niego barwnik stosowano do koloryzowania tkanin, naczyń oraz włosów. Dziś rubia zyskuje coraz większą popularność jako naturalna farba do włosów, która barwi na kolor miedziany lub pomarańczowo-rudy, a przy tym nie niszczy włosów. Łączy się ją zwykle z innymi naturalnymi barwnikami, takimi jak indygo, henna, cassia i katam, aby otrzymywać różne barwy i odcienie.

  W medycynie tradycyjnej Tybetu i Chin rubię wykorzystywano do leczenia problemów związanych z krwią i układem krążenia. Określana była jako roślina poruszająca zastałą krew i usuwająca nadmiar ciepła z płuc, nerek, jelit i krwi. W Ajurwedzie rubia stanowiła środek uśmierzający gorączkę, oczyszczający krew z toksyn i trucizn, a także leczący dolegliwości skóry i oczu. Stosowana była zarówno doustnie jak i zewnętrznie w postaci olejków.

  DZIAŁANIE

  Właściwości prozdrowotne

  Rubia pozytywnie wpływa na skórę. Sprzyja gojeniu się ran i różnych zmian dermatologicznych. Pomaga zlikwidować trądzik, wypryski i przebarwienia.


  ZASTOSOWANIE

      Jako farba do włosów
      Jako środek poprawiający kondycję skóry głowy
      Do pielęgnacji cery


  SKŁAD

  Korzeń Rubia cordifolia 100%. Surowiec najwyższej jakości!