Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

Mierznica czarna ziele 250 g

39.00 zł

  Składniki:
  Opakowanie zawiera suszone ziele mierznicy czarnej (Ballota nigra).
  Ziele mierznicy zawiera związki fenyloetanoidowe (m.in. ballotetrozyd, forsytozyd, werbaskozyd), diterpeny pochodne labdanu, olejek eteryczny, garbniki.
  MIERZNICA CZARNA DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA
  Mierznica czarna herbata:
      Napar
  2-5 g suszonego ziela mierznicy zalać gorącą wodą, pozostawić do zaparzenia pod przykryciem na 20 minut, przefiltrować i wypić. Przyjmować przed jedzeniem.
      Alternatywny sposób
  1 łyżkę ziela zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia pod przykryciem na 20 minut. Wypijać 2-3 razy dziennie, najlepiej przed jedzeniem.
  Inny sposób użycia:
      Nalewka 1:10
  alkohol 45%. Dawkowanie 1-2 ml.
  Mierznica w proszku:
      Napar
  Pół łyżeczki mielonego ziela zalać gorącą wodą. Po ostudzeniu wypić razem z osadem. Stosować 2-3 razy dziennie, najlepiej przed jedzeniem.
  Dzieciom w wieku od 3 do 12 lat mierznicę, w formie niealkoholowych preparatów, można podawać wyłącznie pod nadzorem lekarza, w dawkach odpowiednich do masy ciała.
  INTERAKCJE I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
  Przeciwwskazania i interakcje, a także działania niepożądane nie są znane.
  Ze względu na brak informacji na temat wpływu mierznicy na płód oraz zdolność przenikania zawartych w surowcu związków do mleka matki nie wolno stosować preparatów z mierznicy w ciąży bez zalecenia lekarza.
  Mierznica wykazuje działanie sedatywne i może wpływać na zdolność kierowania pojazdami i obsługę maszyn.