Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

HEPATICA Pure Oil olejek z Oregano 100% 10ml

32.90 zł

  Lebiodka pospolita (Oregano) jest najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem rodzaju Origanum. Główną substancją aktywną ziela lebiodki jest olejek eteryczny i w zależności od miejsca pochodzenia, czasu zbioru, czynników genetycznych ma różny skład chemiczny.

  Olejek eteryczny zawiera kilkadziesiąt substancji aktywnych, z których kilka nadaje mu specyficzne właściwości i uznaje się je za główne. To powoduje, że istnieją różne odmiany chemotypowe olejku z dzikiego oregano w zależności od tego jaka jest główna substancja aktywna (karwakrol, sabinen, linalol, p-cymen, tymol etc.) o różnych parametrach fizykochemicznych a tym samym różnych właściwościach.

  Za najlepiej przebadaną odmianę olejku uznaje się chemotyp karwakrolowy (wysoka zawartość karwakrolu, niska tymolu) pochodzący z terenów górzystych rejonów Morza Śródziemnego. Skuteczność i właściwości tego olejku wynikają głównie z obecności karwakrolu i tymolu w odpowiednich proporcjach.

  Jego unikatowe cechy to:

  Wysoka, naturalna koncentracja karwakrolu (80%) i niska tymolu (< 2%).

  Jest to 100% olejek eteryczny, w czystej postaci bez dodatku oliwy.
  Należy go rozcieńczyć w oliwie przed użyciem!

  Olejek ten jest pozyskiwany w procesie destylacji z parą wodną bez użycia środków chemicznych.

  Pochodzi z odległych zakątków górskich wybrzeża Morza Śródziemnego
  z ręcznie zbieranego, dziko rosnącego ziela, gdzie nie stosuje się chemicznych nawozów, pestycydów, herbicydów, fungicydów, którymi zanieczyszczone są uprawy konwencjonalne oregano.

  Olejek pozyskiwany jest tylko z autentycznych gatunków Origanum vulgare, chemotyp karwakrolowy.

  Składniki: 100% olejek z dzikiego oregano (Origanum vulgare)

  Sposób użycia: 1 kropla 2 razy dziennie – rozcieńczyć w oleju lub soku
  W przypadku stosowania na skórę, także konieczne jest rozcieńczenie!

  Objętość netto: 10 ml

  Kraj pochodzenia: Turcja