Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

IGENNUS Neurobalance 120 tabl.

55.00 zł

  Igennus Neurobalance 120 tab.
  Opakowanie 120 tabletek

  Wspomaga metabolizm neurotransmiterów
  Wspomaga funkcje neurologiczne
  Wspomaga równowagę hormonalną
  Wspomaga syntezę DNA i białek
  Wspomaga produkcję modulatorów snu
  Zapewnia zdrowy, dobry nastrój
  Przynosi ulgę w stanach niepokoju

  Neurobalance zawiera magnez, cynk i witaminę B6, składniki, które wspomagają prawidłową produkcję neurotransmiterów w naszym mózgu i ich działanie. Ten opracowany naukowo suplement diety oferuje synergistyczne działanie, mające na celu zoptymalizowanie funkcjonowania centralnego systemu nerwowego. W produkcie tym zastosowano specjalny system powolnego uwalniania, dzięki któremu jego składniki są w pełni biodostępne. Neurobalance™ zapewnia optymalny poziom składników odżywczych w ciągu całego dnia.

  Neurotransmitery są substancjami chemicznymi, których funkcja polega na przekazywaniu informacji w układzie nerwowy oraz pomiędzy układem nerwowych a innymi tkankami w naszym organizmie. Synteza neurotransmiterów jest złożonym procesem wymagającym działania enzymów zależnych od obecności specyficznych witamin i substancji mineralnych. W szczególności magnez, cynk i witamina B6 są kluczowymi substancjami mikroodżywczymi biorącymi udział w syntezie serotoniny, dopaminy, adrenaliny, noradrenaliny oraz kwasu gamma-aminobutyrowego (GABA). Każdy z neurotransmiterów ma specyficzną funkcję. Niedobór składników odżywczych biorących udział w jego produkcji i działaniu, zaburza te funkcje.

  Mg, Zn i B6 nie tylko odgrywają rolę w syntezie neurotransmiterów ale są również konieczne do ich działania. W trakcie przekazywania informacji w układzie nerwowym ma miejsce uwalnianie neurotransmiterów z zakończeń komórek nerwowych do przestrzeni między neuronami nazywanej synapsą. Uwolnione do synapsy neurotransmitery wiążą się z aktywnymi receptorami innej komórki nerwowej. W rezultacie powstaje łańcuch zdarzeń skutkujący specyficzną aktywnością fizjologiczną naszego organizmu.

  Właściwości:
  Wysoka biodostępność zawartych w nim substancji
  Synergistyczne działanie Mg i witaminy B6
  Łatwa do połknięcia tabletka
  Dawka rozdzielona w ciągu dnia tak, by uzyskać maksymalną biodostępność składników
  Długotrwałe uwalnianie składników z tabletki, dzięki czemu ich wchłanianie i rozprowadzanie w tkankach jest efektywne

  Składniki (jedna tabletka) zawiera :
  Metionina cynku 14 mg metioniny cynku - 140% EU RDA - charakteryzuje się bardzo wysoką biodostępnością, jest antyutleniaczem i poprawia odporność skuteczniej niż inne formy cynku.
  Magnez elementarny 60 mg magnezu elementarnego (z 376 mg cytrynianu magnezu) - 16% EU RDA - jest lepiej rozpuszczalną i bardziej biodostępną formą magnezu niż tlenek obecny w wielu tańszych suplementach. Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania fosfatazy alkalicznej, enzymu ułatwiającego absorpcję witaminy B6.
  Witamina B6 (w postaci 5-fosforanu pirydoksalu) - 714% EU RDA - jest gotową do użycia przez organizm formą witaminy B6. Witamina B6 jest niezbędna do transportu i magazynowania magnezu w komórkach i tkankach.
  Inne składniki: węglan wapnia (substancja wypełniająca);
  mikrokrystaliczna celuloza (emulgator); hydroksypropylmetyloceluloza (zagęszczacz); kwas stearynowy, dwutlenek silikonu, stearynian magnezu.
  Nie zawiera: nabiału, glutenu, laktozy, soi, produktów pochodzących od organizmów modyfikowanych genetycznie (non-GMO)

  Sposób użycia:
  Dzieci w wieku 4 do 8 lat - 2 tabletki dziennie.
  Dzieci w wieku 9 do 15 lat - 2 razy dziennie 2 tabletki.
  Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia - 3 razy dziennie 2 tabletki.
  Dla maksymalnego wchłaniania należy zażywać w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanych dawek bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą.