Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

ETJA Olej z Ogórecznika Lekarskiego BIO 50 ml

22.99 zł

  OGÓRECZNIK LEKARSKI (Borago officinalis)

  Gatunek rośliny należący do rodziny szorstkolistnych. Pochodzi z krajów śródziemnomorskich. W Polsce uprawiany, czasami występuje w formie zdziczałej. Kwiaty łodygi wyrastają na samym szczycie łodygi.  Owocem jest rozłupnia. Zaliczana do rośliny leczniczej.
  OLEJ Z OGÓRECZNIKA LEKARSKIEGO BIO/Borago Officinalis Seed Oil/

  Nierafinowany, organiczny, tłoczony na zimno olej z nasion ogórecznika lekarskiego. Zawiera znaczne ilości kwasu gamma linolenowego (GLA)- 25% oraz kwas omega-6. Działa przeciwzapalnie, reguluję wilgotność, przemianę komórkową i pracę gruczołów łojowych.  Regeneruję, łagodzi swędzenia, poprawia elastyczność i ujędrnia skórę. Posiada  ogromne znaczenie w leczeniu dolegliwości skórnych jak przebarwienia, podrażnienia, egzema, łuszczyca. Przeznaczony dla skóry dojrzałej, wrażliwej, suchej i zniszczonej.
  SPOSOBY UŻYCIA

      może być stosowany bezpośrednio na skórę
      dodawać  w stężeniu 10-15% jako aktywną substancję do kremów
      kąpiel regenerująco-lecznicza dla skóry bardzo suchej. Do wanny wypełnionej 1/3 ciepłej wody dodaj ok 10 ml oleju. Czas kąpieli 15-20 minut.
      leczniczy masaż
      dokonały dodatek o właściwościach ujędrniających do nawilżających balsamów oraz oliwek do ciała
      w połączeniu z innym olejem np. jojoba gold BIO działa odmładzająco.

  Olej z Ogórecznika Lekarskiego BIO firmy Etja, jest wytwarzany z surowców ekologicznych i w 100% naturalny. Posiada certyfikat BCS DE-?KO.
  PRZECHOWYWANIE

  Zawsze po użyciu zakręcaj buteleczkę i przechowuj w chłodnym i ciemnym miejscu.
  POCHODZENIE

  Państwa Europy