Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

ETJA Olej z Masła Shea 50 ml

13.99 zł

  MASŁOSZ PARKA /Vitellaria paradoxa/  

  Drzewo naturalnie występuje w tropikalnym i subtropikalnym klimacie zachodniej i środkowej części Afryki. Gatunek z rodziny sączyńcowatych należący do rzędu wrzosowców. Drzewo przeważnie dorasta do 15 metrów wysokości wydając owoce w postaci jagody z nasionem w środku o barwie czerwonobrązowej. Nasiona są bardzo bogate w tłuszcze, z których dzięki zgniataniu powstaje białawe masło shea.
  OLEJ Z MASŁA SHEA /Butyrospermum Parkii Seed Oil/  

  Masło shea jest nieomalże bezwonne o mało wyczuwalnym zapachu. Posiada naturalną allantoinę, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, E i F. Zwiększa elastyczność, wygładza, regeneruję, pielęgnuję oraz chroni skórę przed złym wpływem czynników zewnętrznych. Posiada właściwości mocno natłuszczające i nawilżające uzupełniając niedobory witamin w skórze. Łagodzi podrażnienia, stany zapalne oraz poparzenia słoneczne. Jest naturalnym filtrem UV. Rewitalizuje oraz nadaje połysk włosom suchym i zniszczonym. Doskonały do każdego rodzaju cery.

  Olej z Masła Shea oferowany przez firmę ETJA jest w 100% naturlany
  SPOSÓB UŻYCIA

      bezpośrednie na skórę

      masaż we własnym zakresie

      do produkcji kosmetyków w warunkach domowych (kremy, mydeł, krem po opalaniu, krem po goleniu

      dodatek do oliwek w wyspecjalizowanych salonach masażu

      kąpiel silnie nawilżająca - jedna łyżka stołowa do wanny wypełnioną 1/3 wody natłuści, uelastyczni i zregeneruje skórę

      pielęgnacja włosów


  PRZECHOWYWANIE

  Zawsze po użyciu zakręcaać buteleczkę i przechowywać w chłodnym miejscu.
  POCHODZENIE

  Afryka centralna i zachodnia

  Olej nośnikowy BIO jest naturalnym produktem ekologicznym.  Wpływ sezonowych zmian pogodowych może wywołać niewielkie różnice w kolorze, zapachu i gęstości.