Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

ZEOLIT MIKRONIZOWANY Z40 proszek 250g

19.30 zł

  ZEOLIT to naturalny minerał o ładunku ujemnym i strukturze komorowej. Formował się przez miliony lat z pyłu wulkanicznego, który osiadł na alkalicznych morzach i jeziorach. W procesie tym efektem końcowym jest porowata, krystaliczna struktura Zeolitu.

  Zeolit to alkaliczny minerał o wysoce porowatej powierzchni i ładunku ujemnym. Większość toksyn, takich jak metale ciężkie, promieniowanie i pestycydy, maja ładunek dodatni. Zeolit działa na toksyny jak magnes i przyciąga je do swojej powierzchni. Ma wiele zastosowań w gospodarstwie domowym i rolnym, oczyszczając z metali ciężkich, chemikaliów, mykotoksyn, bakterii patogennych, wirusów, a nawet radioaktywnych izotopów organizmy zwierząt hodowlanych.

  Zeolit został zaklasyfikowany jako dodatek do żywności dla zwierząt, który wspomaga trawienie pokarmu, powoduje lepsze wchłanianie wartości odżywczych i obniżenie w ten sposób kosztów hodowli. Minerał jest również wykorzystywany do filtrowania wody, oczyszczania powietrza, pasz i nawozów, a także jako środek wspomagający wzrost roślin.

  Zeolit jest stosowany od ponad 800 lat w tradycyjnej medycynie Indii, Rosji, Chin i właściwie w każdym rejonie Azji, jako środek wzmacniający ogólne zdrowie organizmu.

  ZASTOSOWANIE

  Proszek zeolitowy jest produktem całkowicie naturalnym o niezwykle wielu zastosowaniach:

      Rolnictwo i ogrodnictwo

  Zeolit (klinoptilolit) można stosować na wiele sposobów, w tym do użyźniania gleby, oczyszczania z metali ciężkich, promieniowania, pestycydów i toksyn, poprawia drenaż oraz uzupełnia niezbędne minerały. Redukuje obecność owadów i ich larw w glebie.

      Zwierzęta hodowlane i domowe oraz konie

  Zeolit uzupełnia niezbędne minerały śladowe, jednocześnie oczyszczając ze szkodliwych metali ciężkich, chemikaliów, mykotoksyn, bakterii patogennych, wirusów, a nawet radioaktywnych izotopów. Usuwa także cząsteczki ksenoestrogenów pochodzących z plastikowych butelek, pestycydów i herbicydów. Pomaga przy osowiałości i chorobie.

      Zabiegi pielęgnacyjne

  Zeolit o granulacji 300 mikronów jest często stosowany jako środek złuszczający i oczyszczający skórę przez nakładaniem glinek leczniczych takich jak Bentonit wapniowy i sodowy. Stosuje się przy trądziku różowatym i wszelkich problemach skórnych.

      Zdrowie i dobre samopoczucie

  Stosuje się przy owrzodzeniach, chorobach dziąseł itp., jako środek oczyszczający i mineralizujący. Ze względu na swoją skuteczność w przyciąganiu metali ciężkich, toksyn i mikroorganizmów, świetnie nadaje się jako składnik płynu do płukania ust przy cuchnącym oddechu. Pół łyżeczki Zeolitu zmieszaj z ¼ filiżanki wody w słoiku z plastikową nakrętką, porządnie zamieszaj. Po zmieszaniu z wodą, płucz usta przez 1-2 minuty i powtarzaj aż do wykorzystania całej porcji.

      Zwierzęta domowe

  Jeśli dostrzegasz u swojego pupila objawy choroby, możesz dodać Zeolit do jego wody lub podać przy pomocy kroplomierza lub strzykawki (bez igły). Zeolit pomoże usunąć truciznę i toksyny z organizmu.
  Zeolity są stosowane wewnętrznie dla redukcji zagrożenia promieniowaniem, w alternatywnych terapiach nowotworowych oraz przy infekcjach MRSA. Uważa się również, że jest olbrzymią pomocą przy usuwaniu pasożytów.
  Nasz Zeolit ma formę klinoptilolitu i występuje w granulacji 40, 100 i 300 mikronów. Im mniejsza cyfra, tym mniejsze cząsteczki. 100 mikronów daje konsystencję mąki, podczas gdy 300 mikronów ma konsystencję cukru pudru. 40 mikronów przypomina w dotyku bardzo drobny talk.

  SPOSOBY UŻYWANIA

  Osoby obserwujące naturę dostrzegają szybko, że zwierzęta instynktownie stosują metody samoleczenia. Przyznać też należy, iż większość naszej wiedzy na temat samoleczenia zdobyliśmy właśnie dzięki zwierzętom.
  Dzięki reakcji chemicznej między pyłem wulkanicznym i solą morską, odbywającej się w twardniejącej lawie przez tysiące lat, formują się niezwykłe minerały takie jak zeolity. To, co czyni zeolity tak niezwykłymi jest fakt, iż nie tylko jako jedne z nielicznych znalezionych w przyrodzie minerałów mają ładunek ujemny, lecz posiadają również wyjątkową strukturę. Ich budowę można określić jako klatkową, komórkową, z dużymi pustymi przestrzeniami umożliwiającymi złapanie przyciągniętych cząsteczek o ładunku dodatnim i usunięcie ich z organizmu.
  Część krzemowa struktury Zeolitu ma ładunek neutralny, jednak część zbudowana z glinu (aluminium) ma już ładunek ujemny, co powoduje naładowanie całej struktury krystalicznej. Trójwymiarowa rama wytwarza ładunek negatywny, który przyciąga cząsteczki zanieczyszczeń środowiskowych i balansuje je przy pomocy wymiennych kationów wapnia, magnezu i fosforu.
  Klinoptilolit przyciąga minerały takie jak wapń, magnez, potas, sód i żelazo. Te kationy dodatnie są zastępowane ciężkimi metalami (kadm, rtęć, nikiel, arsen), które są następnie wydalane z organizmu.
  Mniejsze jony takie jak rtęć czy kadm są wciągnięte głęboko do środka „klatki” Zeolitu i trzymane tam mocno aż do usunięcia z organizmu. Zeolit świetnie nadaje się jako składnik filtra do wody, ponieważ wspomaga usuwanie toksyn oraz obniża poziom H+, odpowiedzialnych za zakwaszenie organizmu. Zakwaszona woda może doprowadzić do stanu zapalnego w organizmie, za to neutralna czy lekko zasadowa woda ma znaczący pozytywny wpływ na nasze zdrowie.  

      Pozwala na chelatację selektywną:  Hg > Pb > Sn > Cd > As > Al > Sb > Fe > Ni potwierdzoną Absorpcyjną Spektrometrią Atomową.
      Badania kliniczne u zdrowych ochotników: 5-7 – krotny wzrost częstotliwości wydalania moczu w przeciągu 1 tygodnia.
      Badania kliniczne z udziałem górników: 12 do 15-krotnego wzrost częstotliwości wydalania moczu i zmniejszenie poziomu stężenia metali ciężkich we włosach.

  Niektóre z odnotowanych pozytywnych oddziaływań Zeolitu na zdrowie, przy codziennej konsumpcji

      Usunięcie z organizmu toksycznych metali ciężkich (uran, aluminium, ołów, rtęć, arsen, kadm itp.). Poprawia to funkcje enzymatyczne
      Wspomaga oczyszczanie z bakterii, wirusów, e-coli i innych toksyn, takich jak cząsteczki ksenoestrogenów pochodzące z plastiku, pestycydów i herbicydów
      Poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego poprzez usunięcie toksyn i chemikaliów, zapobiega więc łatwemu zapadaniu na przeziębienia, grypę oraz inne choroby
      Reguluje poziom pH, dzięki czemu eliminuje środowisko sprzyjające rozwojowi organizmów odpowiedzialnych za infekcje
      Wyłapuje protony w przewodzie pokarmowym, łagodząc nadkwasotę
      Leczy inne problemy trawienne, takie jak wzdęcia, zaparcia, gazy itp.
      Wychwytuje alergeny z krwi i układu pokarmowego, obniżając symptomy uczuleniowe
      Jest całkowicie nietoksyczny, nie powoduje uodpornienia mikroorganizmów
      Prawdopodobnie leczy biegunkę, dzięki swoim zdolnościom absorpcyjnym w jelitach
      Przyspiesza poprawę przy wymiotach, biegunce i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych
      Poprawia wchłanianie składników odżywczych
      Dostarcza niezbędne minerały śladowe – poprawia zdrowie wszystkich zwierząt, także ssaków.
      Stosowanie tego relatywnie taniego preparatu, poprawi jakość upraw, złagodzi stres u zwierząt, a dzięki temu zmniejszy rachunki za weterynarza.


  SPOSÓB UŻYCIA

  Rekomendowane dawki dla zwierząt domowych i hodowlanych:

  Kocięta – jedna łyżeczka dziennie
  Dorosłe koty – 1-2 łyżeczki dziennie
  Szczeniaki – ½ łyżeczki dziennie w zależności od rasy
  Małe psy poniżej 15 kg – 2 łyżeczki dziennie
  Średnie psy od 15 do 35 kg – 2 łyżki dziennie
  Duże psy 35 do 50 kg – 3-4 łyżki dziennie
  Wielkie psy 50 kg+ – 4 łyżki dziennie
  Bydło, świnie, krowy mleczne – 2% suchej racji żywnościowej dziennie
  Kury, bażanty, przepiórki – 5% dziennie mieszane w paszy
  Kozy, owce, alpaki, lamy – 2% dziennie w ziarnie
  Konie, kuce, osły – 1/2 do 1 filiżanki w dziennej racji
  Zwierzęta w Zoo – 2% w codziennej paszy
  Ssaki dwunożne – od 1 do 2 czubatych łyżek dziennie

  Podane powyżej dawkowanie jest jedynie orientacyjne i powinno być dobierane indywidualnie do przypadku. Zeolitu nie da się przedawkować, jednak podawanie go za mało może nie przynieść pożądanych rezultatów.

  Przechowywanie

  Zaleca się trzymanie Zeolitu w opakowaniach niemetalowych, chroniących dokładnie przed płynami i wilgocią. Dbaj, aby zeolit pozostał suchy, aby móc w pełni korzystać z jego leczniczego działania.
  PRAWO

  Ze względu na przepisy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej Zeolit (klinoptylolit) nie jest składnikiem żywności. Nie można go także używać w suplementach diety. W związku z tym oferujemy państwu zeolit dla zwierząt, którego wymogi odpowiadają normom amerykańskiego zeolitu spożywczego.


  Powszechnie dostępny na rynku jest tani zeolit techniczny, jednak posiada on bardzo duże ilości metali zanieczyszczeń, głównie metale ciężkie, w związku z czym przestrzegamy przed stosowaniem zeolitu z niepewnego źródła.
  INFORMACJE TECHNICZNE

      Zawartość klinoptylolitu: min. 95%, feldespar i smektyt w mniejszych ilościach
      Nie zawiera kwarcu i miki
      Miałkość: 100% przechodzi przez sito 100 micronów (Z100) (zmikronizowana)
      Gęstość: 600-700kg/m3
      Absorpcja wody: 46,5%
      Zdolność wymiany kationów: 1,5-1,8 meq/g


  SKŁAD

  Wyniki typowej analizy naszego Zeolitu:

  SiO2 71.0% As 5.8 ppm
  Al2O3 11.8% Cd < 0.15 ppm
  TiO2 0.10% Co < 10 ppm
  Fe2O3 1.7% Cr 12 ppm
  Na2O 0.4% Cu < 10 ppm
  K2O 2.4% Hg < 0.05ppm
  CaO 3.4% Mo < 5 ppm
  MgO 1.4% Ni < 10 ppm
  Pb < 10 ppm
  Se < 50 ppm