Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

Skrzyp ziele suszone 500 g

18.99 zł

  Wskazania do stosowania:

  Napar z ziela skrzypu jest stosowany pomocniczo jako środek moczopędny, w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz pomocniczo w kamicy moczowej w drobnych złogach (tzw. piasku nerkowym).

  Działanie:

  Ziele skrzypu polnego zawiera wiele soli mineralnych, w tym cenną krzemionkę, kwasy organiczne, flawonoidy, karotenoidy, saponiny, fitosterole i witaminę B1. Tym właśnie substancjom zawdzięczamy zdrowotne właściwości skrzypu, który jest wykorzystywany w leczeniu chorób układu moczowego (krzemionka zawarta w skrzypie zapobiega powstawaniu kamieni w układzie moczowym) i miażdżycy.

  Wykorzystuje się również moczopędne i przeciwzapalne właściwości skrzypu polnego. Ziele skrzypu bywa wykorzystywane do kąpieli przy bólach korzonkowych i reumatycznych. Napar ze skrzypu polnego stosuje się do mycia skóry zmęczonej, starzejącej się i trudnej w pielęgnacji, ma on właściwości ujędrniające skórę. Wywar ze skrzypu służy zaś do przygotowywania płukanek do włosów.

  Sposób użycia:

  2 łyżki ziół zalać 1 1/2 szklanki ciepłej wody, gotować powoli 10 minut, odstawić na 15 minut i przecedzić do termosu.