Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

NATURA WITA Herbatka Ziołowa STOP Borelia 100g

8.90 zł

Herbatka Ziołowa STOP Borelia to połączenie dwóch ziół: czystka oraz szczeci pospolitej.

Szczeć pospolita (Dipsacus fullonum) jest rośliną, która zyskała popularność dzięki św. Hildegardzie. Stosowano ją przede wszystkim w leczeniu dny moczanowej, artretyzmu i reumatyzmu. Obecnie jednak roślina ta zasłynęła w leczeniu boreliozy. Stosowanie szczeci wzmacnia układ odpornościowy, pomagając w ten sposób organizmowi w walce z tą chorobą. W Polsce szczeć pospolita występuje na południu, a rośnie w rowach, w zaroślach, na przydrożach, pastwiskach, na skrajach lasów i brzegach rzek. Surowcem leczniczym tej rośliny jest korzeń i liście. Obfitują one w kwas chlorogenowy, chinowy i kawowy, irydoidy (cefelarozyd, dipsakotynę i dipsakan), trójterpeny (kwas ursolowy), saponiny i alkaloidy. Preparaty ze szczeci działają bakteriobójczo, przeciwzapalnie i co jest bardzo istotne ochronnie na wątrobę, co jest zasługą kwasów fenolowych i kwasu ursolowego. Irydoidy z kolei likwidują ból i działają jak naturalne antybiotyki. Wykazują też działanie przeciwzapalne i przeciwreumatyczne.

Czystek (Cistus) to zioło, któremu przypisywane są wyjątkowe właściwości zdrowotne. Ziele to znajduje coraz szersze zastosowanie w medycynie naturalnej. Wszystko dzięki wysokiej zawartości polifenoli hamujących szkodliwe działanie wolnych rodników. Niemieckie badania wykazały, że ta niezwykła roślina pomaga w profilaktyce i wspomaga leczenie boreliozy. Niweluje negatywne działanie krętków boreliozy, ponieważ substancje zawarte w Cistus incanus oklejają krętki, które zostają zneutralizowane. Przy tym działanie czystka jest łagodne dla wątroby. Cistus incanus wykazuje silne działanie antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne, pomaga m.in. w leczeniu wirusa opryszczki i grypy, grzybic wywoływanych przez Candida albicans, a także zwalcza bakterie Helicobacter pylori powodujące nieżyt żołądka.

Składniki: czystek ziele, szczeć ziele.

Sposób przygotowania: 1-2 łyżeczki suszu wsypać do filiżanki, zalać wrzącą wodą, zaparzać przez 5-10 minut. Pić małymi łykami przez około 2 godziny, najlepiej wieczorem.
zystek (Cistus) to zioło, któremu są przypisywane wyjątkowe właściwości zdrowotne. W internecie można znaleźć informacje, że czystek - a konkretnie picie herbaty z czystka, której bazę stanowi ziele tej rośliny - jest skuteczne w walce z wieloma chorobami i znajduje coraz szersze zastosowanie w medycynie naturalnej.

Masa netto: 100g

Przechowywanie: Przechowywać w suchym, miejscu w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem.