Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

Zioła Szwedzkie Marii Treben 90,2 ALOES

34.99 zł

  Są to oryginalne zioła szwedzkie w postaci sypkiej do zalania alkoholem, wyprodukowane na rynek niemiecki, teraz nareszcie dostępne w Polsce!


  SKŁAD ZIÓŁ:

  aloes, mirra, szafran, liść senesu, kamfora,
  korzeń rabarbaru, korzeń kurkumy, manna, teriak,
  dziewięćsił, korzeń arcydzięgla

  Przygotowane według Starego Rękopisu. Receptę tę znaleziono po śmierci sławnego szwedzkiego lekarza, rektora medycyny, dr Samsta, pomiędzy jego notatkami. Dr Samst uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas jazdy konnej w 104-ym roku życia. Jego rodzice i dziadkowie również dożyli wieku patriarchalnego.

  Dzięki tej mieszance ziołowej przygotujesz samodzielnie tinkturę leczniczą. Leczy ona niezliczoną ilość schorzeń.

  Opakowanie ziół (90,2g) należy zalać 1,5 litra 38-40% żytniówki lub dobrej wódki owocowej w 2-litrowej butelce z szeroką szyjką i pozostawić na 14 dni w słonecznym lub ciepłym miejscu. Nalewkę należy codziennie wstrząsać, również przed przecedzeniem do małych butelek i przed użyciem. Eliksir może być przechowywany przez wiele lat - im dłużej stoi, tym jest skuteczniejszy!

  Sposób użycia:

  Zewnętrznie

  Aby zrobić okład bierze się, w zależności od potrzeb, mniejszy lub większy kawałek waty lub ligniny, zwilża ziołami szwedzkimi i przykłada na odpowiednie miejsce, które wcześniej smaruje się maścią nagietkową lub dowolną tłustą maścią. Na to nakłada się nieco większy kawałek folii plastykowej, aby nie pobrudzić ubrania. Na koniec okład przymocowuje się przy pomocy chusty, lub okręca bandażem.

  Okład powinien, w zależności od rodzaju schorzenia, oddziaływać od 2 do 4 godzin. Jeśli pacjent dobrze znosi okład, można go również pozostawić na noc. Po zdjęciu okładu, skórę w miejscu jego przykładania należy popudrować. Jeśli mimo to, u osób o bardzo wrażliwej skórze, wystąpią podrażnienia, należy okład stosować krócej lub na jakiś czas zupełnie z nich zrezygnować.