Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

SOLGAR SAW PALMETTO OPUNCJA i LIKOPEN 50 kaps.

138.00 zł

  produkt chwilowo niedostępny

  Opis:

  SAW PALMETTO Bocznia Piłkowana
  Wyniki badań wskazują, że bocznia piłkowana łagodzi objawy rozrostu prostaty na wiele sposobów. Przede wszystkim wpływa na stężenie hormonów, które powodują rozrost  komórek prostaty. Działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęk tkanek. Badania laboratoryjne wykazały że bocznia piłkowana pobudza układ odpornościowy i być Mozę znajdzie zastosowanie w leczeniu zakażeń prostaty i dróg moczowych. Ponieważ obniża stężenie hormonów sprzyjających rozwojowi komórek nowotworowych , badana jest jej skuteczność w profilaktyce raka prostaty.
  OPUNCJA
  Wyciągi z kwiatów opuncji mogą korzystnie wpływać na łagodny wzrost gruczołu krokowego dzięki obniżaniu aktywności 5-alfa reduktazy, aromatazy i peroksydacji lipidów.
  Opuncja występuje w British Herbal  Pharmacopeia jako środek o działaniu ściągającym i przeciwkrwotocznym, zalecany z zapaleniu okrężnicy, biegunkach i przeroście gruczołu krokowego. Wykazano w badaniach iż wyciąg z kwiatów opuncji  ma silne działanie antyoksydacyjne. Korzystny wpływ wyciągu z kwiatów opuncji na rozrost gruczołu krokowego można przypisać licznym nie zidentyfikowanym dotychczas związkom, które hamują aktywność 5-alfa reduktazy i aromatazy oraz mogą regulować procesy z udziałem wolnych rodników. 

  LIKOPEN
  Likopen jest karotenoidem (tak jak beta karoten), który nadaje pomidorom czerwony kolor.
  W organizmie likopen jest magazynowany w wątrobie , płucach, prostacie, okrężnicy i skórze. Jego stężenie w tkankach organizmu jest zazwyczaj większe niż wszystkich innych karotenoidów.
  U pacjentów przyjmujących suplement likopenu  nowotwory prostaty kurczyły się i dawały niższy poziom antygenu swoistego gruczołu krokowego (prostate specific antygen tzw. PSA) tj. markera wytwarzanego przez komórki nowotworowe prostaty.  Prowadzone badania sugerują, że likopen może zmniejszać ryzyko zwyrodnienia plamki, utleniania lipidów surowicy krwi oraz nowotworom płuc, pęcherza, szyjki macicy i skóry.
  Niedobór likopenu powiązano ze wzrostem ryzyka zwyrodnienia plamki  (choroby oczu, która może prowadzić do utraty wzroku).
  W innych badaniach analizowano związek pomiędzy spożywaniem produktów bogatych w likopen, a zmniejszeniem ryzyka kilku rodzajów nowotworów. Największe korzyści likopenu mogą wynikać dla nowotworu prostaty, płuc i żołądka. Likopen posiada udowodnione właściwości antyoksydacyjne.

  Skład:

  Jedna(1) kapsułka roślinna zawiera:                       
  Likopen................................................................................................4 mg
  (jako prep. [alginian wapnia, izolowane białko sojowe,
  ekstrakt likopenu z pomidorów])
  Cynk (chelat aminokwasowy†)..........................................................10 mg       
  Standaryzowany sproszkowany wyciąg z owoców boczni piłkowanej
  (Serenoa repens) (22mg – 25mg [45%-50%] wolnych kwasów tłuszczowych)....................................................................................50 mg
  Proszek z kwiatu Opuntia ficus-idica.................................................50 mg
  (Kaktus)
  Selen (selenometionina)...................................................................25 ug
  Naturalne substancje pomocnicze:
  Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna
  Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)
  Substancja Przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu

  † Patent produkcyjny Albion nr 4 599 152 Chelazomes
  Dawkowanie: 1 do 2 kapsułek dziennie
  Opakowanie: 50 kapsułek
  Zapewnia kurację: 25 do 50 dni