Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

SOLGAR LUTEINA 15mg 30 kaps.

85.00 zł

Opis:

Preparat jest źródłem luteiny z nagietka wraz z naturalnie obecnym przy niej beta karotenem z mieszaniną innych karotenoidów. Te przyrodniczo identyczne  proporcje składników zapewniają ich rozpuszczalność przez organizm, co ma decydujące znaczenie dla wysokiego stopnia oddziaływania fizjologicznego.
Karotenoidy (luteina, beta karoten) mają silne właściwości antyoksydacyjne, część z nich ulega w organizmie przekształceniu do witaminy A.(Witamina A pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon skórnych, pomaga zachować zdrową skórę oraz  utrzymać prawidłowe widzenie i funkcjonowanie układu odpornościowego).
Luteina i beta karoten bardzo dobrze rozpuszczają się w tłuszczach. Ze względu na tę właściwość korzystne jest spożywanie produktów zawierających karotenoidy wraz z posiłkami zawierającymi tłuszcz, gdyż zwiększa się wtedy ich biodostępność.

Informacja alergiczna:
Produkt nie zawiera:  drożdży, pszenicy, glutenu , produktów mlecznych i  jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwują­ cych, zapachowych lub barwiących.

Skład:

Jedna(1) kapsułka zawiera: 
Luteina (preparat z nagietka)    15 mg
Naturalny beta karoten     1,5 mg
Mieszanka karotenoidów    29 µg
Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki roślinnej: hydroksypropylometyloceluloza
Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna
Barwniki: dwutlenek tytanu, karmel siarczynowo-amoniakalny, ryboflawina
Substancja przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu
Glicerol roślinny

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie
Opakowanie: 30 kapsułek
Zapewnia kurację: 30 dni