Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

SOLGAR FITOSTEROLE KOMPLEKS 500mg 100 kaps.

122.00 zł

Opis:

Dawkowanie: 2 kapsułki 2 razy dziennie
Opakowanie: 100 kapsułek
Zapewnia kurację: 25 dni

Produkt Solgara jest źródłem fitosteroli roślinnych. Fitosterole w preparacie występują w naturalnym kompleksie, tak jak ma to miejsce w naturze (beta sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassicasterol). Dieta ludzi pierwotnych dostarczała przeciętnie 1 g fitosteroli dziennie. Fitosterole (zwane również sterolami roślinnymi) budową przypominają cholesterol, który stanowi składnik strukturalny naszych błon komórkowych. Fitosterole odgrywają podobną rolę w błonach komórkowych roślin. Ze względu na niemal identyczną budowę molekularną fitosteroli i cholesterolu organizm ma kłopoty z ich odróżnieniem. 
W naturalny wiec sposób roślinne fitosterole szybciej wiążą się z receptorami cholesterolu w jelitach i są wchłaniane zamiast niego. Prowadzone badania wykazały, iż spożywanie fitosteroli w postaci kompleksu fitosteroli w ilości 2 g dziennie może obniżyć poziom cholesterolu całkowitego o 6-15% i cholesterolu LDL (złego) o 8-15% , już w ciągu pierwszych trzech tygodni od rozpoczęcia kuracji. Obecnie cały czas prowadzone są badania kliniczne dokumentujące pozytywny wpływ spożywania fitosteroli w wielu obszarach zdrowia. Już dziś wyniki zapowiadają się obiecująco.

Skład:

Cztery (4) kapsułki zawierają:                                      
Kompleks fitosterolowy(z soi)    2000 mg
Łącznie estry sterolowe    1800 mg
 (w tym beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassikasterol)
Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki żelowej (żelatyna, glicerol roślinny)
Olej szafranowy
Barwnik: karmel

Produkt nie zawiera:

cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwują­ cych, zapachowych lub barwiących. Odpowiedni dla wegan.