Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

SOLGAR MAGNEZ CYTRYNIAN 60 tabl

61.00 zł

Opis:


Magnez pomaga regulować transport i wchłanianie wapnia. Stymulując sekrecję kalcytoniny wspomaga optymalną mineralizację kości. Wraz z ATP, magnez wspomaga metabolizm energii komórkowej. Wspomaga również funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni.


Cytrynian magnezu zapewnia doskonałą wchłanialność jonów magnezu. Specjalna technologia i całkowicie naturalne składniki sprawiają, iż tablet­ ka jest tak lekko strawiona, że bez wysiłku ze strony układu pokarmowego dezintegruje się w przewodzie pokarmowym w ciągu kilku minut. Ponadto do zjonizowania cytrynianu magnezu potrzebna jest mniejsza ilość kwasów żołądkowych, w porównaniu do na przykład tlenków magnezu. Dlatego cytrynian magnezu jest zalecany osobom z zaburzeniami trawiennymi, starszym, u których może występować mniejsze wydzielanie kwasu żołądkowego.
Tabletka cytrynianu magnezu uwalnia także kwas cytrynowy, który może spełniać rolę wspierającą, jako katalizator w cyklu Krebsa odpowiadającym za produkcję energii w komórkach organizmu
Informacja alergiczna
     Produkt nie zawiera: glutenu, pszenicy, soi, drożdży, produktów mlecznych, sztucznych substancji  konserwujących i zapachowych.

Skład:

Dwie  (2)  tabletki  zawierają:
                                                 
Magnez (cytrynian magnezu)……………………………………………………400 mg      

Naturalne substancje pomocnicze:
Substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza,
fosforany wapnia
Substancje przeciwzbrylające: dwutlenek tytanu, sole magnezowe kwasów
tłuszczowych (roślinnych)
Substancje glazurujące: hydroksypropylometyloceluloza, glicerol roślinny (z ziarna z oleju palmowego i oleju kokosowego)
Guma Celulozowa
Barwniki: dwutlenek tytanu

Dawkowanie: 2 tabletki dziennie
 Opakowanie: 60 tabletek
 Zapewnia kurację: 30 dni