Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

SOLGAR ŻELAZO GENTLE IRON 20mg 90 kaps.

59.00 zł

Łagodny preparat żelaza
Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie
Opakowanie: 90 kapsułek
Zapewnia kurację: 90 dni

Opis:

Żelazo jest bardzo ważnym składnikiem hemoglobiny. Pierwiastek ten wchodzi w skład wielu enzymów i substancji układu odpornościowego. Badania wykazują, że nawet niewielkie niedobory żelaza, dalekie od poziomu wywołującego anemię, osłabiają koncentrację umysłu u osób dorosłych, a u nastolatków mogą wywołać problemy z uczeniem się.
Łagodny preparat żelaza zawiera najłatwiejszą do przyswojenia przez organizm postać żelaza. To opatentowana forma żelaza 100% chelat aminokwasowy- patent no 4,599,152 Chelazomes, Ferrochel  Albion. Żelazo przyłączone jest do aminokwasu glicyny i z tego względu jest przyswajane przez organizm nie powodując zaparć ani podrażnień jelitowo-żołądkowych.
To właśnie dla tego łagodny preparat żelaza przyjmowany jest przez wiele osób tak chętnie, w tym przez kobiety w ciąży, aby zapobiegać niedoborom tego minerału bez żadnych skutków ubocznych.
Przyswajalność
Siarczan/fumaran             2,9% - na czczo
0,9% -podczas posiłku
Chelatowane żelazo            35%- niezależnie od posiłku
(dwuglicerynian żelaza)

Skład:

Jedna kapsułka zawiera:   
Składnik aktywne:                       
Żelazo (dwuglicynian żelaza†)........................................20 mg   
Naturalne Substancje pomocnicze:   
Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna
Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksypropylometyloceluloza)
Substancja Przeciwzbrylająca: rośłinny stearynian magnezu

† wyjątkowa postać żelaza chelatowego (dwuglicerynian żelaza) uzyskana w celu osiąg­nięcia maksymalnego wchłaniania bez wywoływania podrażnienia żołądka i jelit oraz zaparć, które często towarzyszą zażywaniu żelaza. Patent nr 4,599,152 Chelazomes.