Sklep zielarsko-medyczny Zdrowie i Uroda - internetowy sklep zielarski - sklep zielarski internetowy - sklep zielarski online

Krem Balsam Szungit regeneracyjny 75 ml

16.99 zł

Krem Balsam Szungit regeneracyjny to znakomity preparat pochodzenia naturalnego, w którym została wykorzystana dobroczynna, pochodząca z przyrody moc, zawartych w nim składników. Główny składnik balsamu szungit jest unikatowym minerałem o wyjątkowych bakteriobójczych i przeciwbólowych właściwościach.

Szungit zwany magicznym kamieniem jest naturalnym, ekologicznie czystym minerałem, zawierającym ponad 20 pierwiastków śladowych. To jeden z najwcześniej występujących na Ziemi minerałów, które zawierają węgiel, odkrytych przez człowieka w zamierzchłej przeszłości. Badania naukowe na tym minerałem rozpoczęto na początku dwudziestego wieku. Wówczas to wybitny rosyjski geolog I. Inostrancew ogłosił odkrycie nowego węgla kopalnego (spokrewnionego z grafitem i diamentem) i nazwał go szungit od Sioła Szunga w Zaonieżu, gdzie minerał został znaleziony. W Rosji, w regionie Karelskim znajduje się jedno z najobfitszych miejsc występowania tego niezwykłego minerału, który występuje również w Kanadzie oraz Indiach.

Szungit w odróżnieniu od diamentu i grafitu charakteryzuje się niezwykłą strukturą węglową, w której znajdują się fullereny. Są to cząsteczki występujące także w przestrzeni kosmicznej w otoczeniu wygasłych gwiazd, a ich budowa przypomina piłkę futbolową. Właściwością fullerenu jest próżnia molekuły, dzięki czemu można ją zapełnić atomami praktycznie wszystkich pierwiastków, tworząc nowe struktury o rozmaitym zastosowaniu. Szungit, dzięki swoim właściwościom, szybko stał się niezwykle atrakcyjnym towarem rynkowym. Znalazł swoje poczesne miejsce w farmaceutyce: leczy rozmaite niedomogi, nieżyty, schorzenia i problemy. Jest nawet stosowany jako afrodyzjak.

Szungit ma właściwości absorbcyjne, katalityczne, antybakteryjne, przeciwzapalne, leczy choroby skóry i stawów, a stosowany wewnętrznie oczyszcza przewód pokarmowy z chorobotwórczych bakterii.